Yangın Tesisatı Proje İmalat ve Bakım - Cengiz Mekanik

İçeriğe git

Ana menü:

FAALİYETLERİMİZ
YANGIN POMPALARI EN UYGUN FİYATI BİZDEN ALIN


TAAHHÜT
Standartlara Göre Yangın Tesisatı Malzemeli yada Malzemesiz İmalatlar.


BAKIM ONARIM
Ekipmanlar Dahil Yangın Tesisatı Bakım Onarım Test ve Uygunluk Raporları.


PROJE
Yangın Tesisatı Belediye Ruhsat ve Uygulama Projeleri.


Springer Sistem

  İlk otomatik sprinkler sistem yine İngiltere’de Philip W. Pratt tarafından 1872 yılında Frederick Grinnell ‘in piyano fabrikasında uygulanmış ve Grinnell ismini almıştır. Sprinkler sistemi Amerika’da 1884 yılında daha ziyade büyük fabrikalarda yangından korunmak için kullanılmaya başlanılmıştır.

  Bu sistem yangın çıktığında kendiliğinden devreye giren ve alevlerin üzerine su sıkarak yangını söndüren veya yayılmasını önleyen sistemdir.


Yangın Dolapları

  Yangın dolabı, otomatik olmayan bir yangın tesisatıdır. İçerisinde bir yangın musluğu, basınca dayanabilen keten veya kauçuk esaslı lastik hortum bulunur. Hortumun ucuna suyun dağıtımını gerçekleştiren bir lans sıkıca takılmıştır.

  Hortum dolap içerisindeki bir makaraya düzgün olarak sarılmış ya da rafların üzerine katlanmış olarak da konabilir. Hortumların boyu genellikle 10-30 m arasında değişmektedir.


Yangın Kapıları

  Standartlar ve Şartnameler dahilinde 1 saat yangına dayanıklı kaçış kapıları.


Yangın Merdivenleri

  Standartlar ve şartnamelere göre çelikten yangın merdivenleri imalatı.


Köpüklü Söndürme

  Su ile söndürmenin mümkün olmadığı veya çok yüksek iktarlarda su kullanımı gereken durumlarda suya köpük konsantreleri eklenerek yangına müdahale edilmektedir. Sıvı yangınlarında kullanıldığı gibi A sınıfı yangınlarda da son derece etkili alternatif söndürme sistemidir. Özellikle petrokimya tesisleri ve yanıcı parlayıcı madde üretilen veya depolanan tesislerde köpük kullanımı oldukça yaygındır. Köpüklü söndürme sistemleri otomatik veya manual dizayn edilebilir.


FM-200 Gazlı Söndürme

  FM 200 ® elektriksel iletkenliği olmayan, temiz, renksiz, çevre dostu ve insanlar için zararsız bir yangın söndürme maddesidir. FM 200, geride herhangi bir kalıntı bırakmadan, öncelikle ısıyı emerek, alevin sönmesini sağlayan, ve böylece yangından sonraki hasarı, kayıpları ve çalışan sistemin zaman kaybını en aza indiren, dünya çapında kabul ve saygı gören bir sistemdir.
 
COPYRIGHT © 2015 CENGIZ MEKANIK
tel : 0532 550 5454
mail : teklif@cengizmekanik.com.tr
İstanbul - Düzce
İçeriğe dön | Ana menüye dön