Isıtma Tesisati Proje İmalat ve Bakım - Cengiz Mekanik

İçeriğe git

Ana menü:

FAALİYETLERİMİZ
ISITMA / DOĞALGAZ
DERGAZ Yetki Belgemiz


TAAHHÜT
Standartlara Göre Isıtma Tesisatları Malzemeli yada Malzemesiz Uygulamalar.


PROJE
Doğalgaz Dahil Isıtma Tesisatı Belediye Ruhsat ve Uygulama Projeleri.


BAKIM ONARIM
Isıtma Tesisatları Anlık ve Peryodik Bakım Onarım.


Kombi

 Kombi konutunuzun veya iş yerinizin ısıtma ve sıcak su gereksinimini karşılayan bir cihazdır. Bunedenle kısaca Kombi (İngilizcede Combined/Birleşik) olarak adlandırılır. Kombi duvara asılabilen, ebatları küçük, hafif, az yer kaplayan, gerektiğinde kolay taşınabilen, sessiz çalışan, kullanıcıya bağımsız ısınma konforu sağlayan bir cihazdır.

  Kombi yapımında genel olarak Galvanizli çelik, DKP saç, bakır, alüminyum ve plastik malzemelerden yapılmış parçalardan oluşmaktadır.


Sıcaksu Boyleri

 İnsanların toplu yaşadığı alanlardabireysel sıcaksu üretimi yerine daha çok ekonomik yararlar sağlayacak merkezi sıcaksu hazırlama sistemleri geliştirilmiştir.

 Özellikle, fabrika, kışla, apartman, otel ve hastane gibi yerlerde günlük sıcak su tüketimi fazla olacağı için buralarda merkezi sıcak su hazırlama siztemleri yapılarak hem insan gücünden hemde yakıttan tasarruf sağlanır. Sıcak suyu hazırlayan cihaza BOYLER dir.


Yer Konvektörü

 Ortamdaki şartlandırmaya katkı sağlar, yer kaplamaz. Farklı boyut seçenekleri çözüm kolaylığı sağlar. Ayrıca konvektör´ler dairesel hatlarda ve standart dışı boyutlarda üretilebilir, köşeleri dönmekte kullanılabilir.

  Bunun dışında ahşap ve alüminyum farklı malzemeden ve farklı yönlerde üretilebilen ızgara kapakları ile iç tasarıma uyum sağlar. Konvektör yuvalarının altına eklenen yükseklik ayar vidaları sayesinde her türlü zeminde kolayca montajı yapılabilir.


Kaskat Sistem

 Yoğuşmalı kazanlarda kullanılan malzeme diğer kazanlarda kullanılandan daha farklıdır. Bu özel malzemelerin maliyetleri daha yüksek olduğu için kazanın boyutu büyüdükçe fiyatı da artar. Kaskad sistemi, büyük kazanların getireceği yüksek maliyeti ortadan kaldırır.

Kaskad sistemi, tesisatınızın ihtiyacına göre birden fazla cihazdan oluşur. Yan yana çalışan cihazlar modülasyonlu olarak çalışırlar.
  


Yerden Isıtma

 Yerden ısıtma sistemi doğalgaz kombisi, kömürlü kazanlar, kat kaloriferleri ve jeotermal sistemlerle uyumlu olarak çalışır. Bu sistemlerden elde edilen sıcak su, taşıyıcı borular yardımıyla kollektör adı verilen metal bir dağıtıcıya gelir.  
  
  Ancak yerden ısıtma sisteminde sıcak suyun kollektörden peteklere gönderilmesi yerine, zemine döşenmiş plastik boruların içinde dolaştırılması sonucunda ısıtma sağlanır.


Açık Alan (Radyant) Isıtma

 Küçük alan uygulamalarında, yine gaz ile çalışan küçük sobalar ve elektrik enerjisi ile çalışan, oldukça pratik çözümler sunan modelleri ile RADYANT ISITMA, oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.

 Isıtma görevinin yanında estetik kaygıların öne çıktığı durumlarda; ısıtıcı görüntüsü vermeyen, örneğin, mermer tablo şeklinde şık ve dekoratif modeller de vardır.


Fabrika Isıtma

 Geniş ve yüksek tavanlı mahalleri klasik sistemlerle ısıtmak (kazan, kombi, hava apareyi vb.) gerek ilk yatırım maliyeti, gerekse işletme ve enerji maliyetleri açısından büyük güçlükler arz etmektedir. Montaj süresi, işletme kolaylığı ve verimlilik açısından da çeşitli dezavantajlar barındıran klasik sistemler, günümüz ihtiyaçlarını tam olarak karşılayamamaktadır.

  Bu noktada endüstriyel ısıtma yöntemleri devreye girmektedir.


Sera Isıtma
 
  Sera ısıtma sistemi iç sıcaklığı istenilen sınırlar içinde tutabilmeli, ısı dengeli olarak dağılmalı, kolay yakıt sağlanabilmeli, yakıt masrafları az olmalıdır.

  Seraların örtüsü cam ve plastiğin ısı geçiriminin yüksek olması nedeniyle seralar çabuk ısınır ve soğurlar, bitkinin iyi bir şekilde gelişebilmesi için seranın sıcaklığı düştüğü zaman sera içine ısı verilmesi gerekmektedir.
 
COPYRIGHT © 2015 CENGIZ MEKANIK
tel : 0532 550 5454
mail : teklif@cengizmekanik.com.tr
İstanbul - Düzce
İçeriğe dön | Ana menüye dön