Endüstriyel Tesisat Proje İmalat ve Bakım - Cengiz Mekanik

İçeriğe git

Ana menü:

FAALİYETLERİMİZ
ENDÜSTRİYEL TESİSATLAR


Havanız Temiz ve Yeterli mi ?
Çalışma ortamınızlarınız periyodik olarak projesine göre kontrol edimeli ve cihaz filtreleri 3 ayda bir temizlenmeli.


TESİSAT UYGULAMALARI
Fabrika (Endüstriyel) Mekanik Tesisatları Malzemeli yada Malzemesiz İmalatlar.


Kullanma Suyunuz Temiz mi ?
İşletmenizde kullanılan suyu yılda bir tahlil ettirmeli ve gerekiyorsa filtrasyon sistemi tesis ettirmelisiniz.


BAKIM ONARIM
Endüstriyel Mekanik Tesisatlar Anlık yada Periyodik Bakım Onarım.


TEKNİK UYGUNLUK RAPORU
Projesine göre yapılan kontroller sonrası Uygunluk Raporunun hazırlanması.


TEKNİK EKİP
Dönemsel yada uzun süreli sözleşmeli Teknik Ekip tedariği.


Yangın Tesisatınız Çalışıyor mu ?
Yangın tesisatınız projelendirilmeli ve pompa, spring, otomasyon, kaçak, basınç, akma testleri en az yılda bir yapılmalı.


MEKANİK TESİSAT PROJELERİ
Fabrika (Endüstriyel) Mekanik Tesisat Proje ve Hesaplamaları.


TESTLER ve DEVREYE ALMA
Standartlara göre testlerinin yapılması ve sistemlerin devreye alınması.


Havalandırma Sistemleri

  Fabrika havalandırma sistemleri genellikle yüksek basınç kaybı göz önünde bulundurularak seçilen havalandırma fanları ile yapılır. Fabrika havalandırmasında en önemli faktör uzun ve geniş havalandırma hatlarının bulunmasıdır.

  Bir diğer faktör ise yüksek mesafeden kirli havanın dışarı atılması ve taze havanın içeriye aktarılmasıdır. Bu nedenle fabrika havalandırmalarında uygulanacak havalandırma tertibatının hesabının iyi yapılması gerekmektedir.


Yangın Tesisatı

  Yangın Tahliye Projeleri: Toplam kapalı kullanım alanı 2.000 m2’den büyük imalathane, atölye, depo, otel, motel, sağlık, toplanma ve eğitim binalarında, binaya ait yangın tahliye projeleri, bina girişinde ve yangın sırasında itfaiyenin kolaylıkla ulaşabileceği bir yerde bulundurulur.

  Bu projelerde; binanın kaçış yolları, yangın merdivenleri, varsa itfaiye asansörleri, yangın dolapları, itfaiye su verme ağızları, yangın pompaları ile jeneratörün yeri işaretlenir.


Doğalgaz Tesisatı

  Endüstriyel Sanayi Tesislerinde, Kimya / Petrokimya Tesisleri ve Enerji Üretim Tesisleri için; Endüstriyel tesisat borulama yapmaktadır. Kullanılacak akışkana uygun özel çözümler üreterek, paslanmaz çelik, alaşımlı çelik, karbon çeliği, yüksek alaşımlı çelik boru malzeme seçimine uygun proje ve imalatları yapmaktadır.

  Firmamız dünyaca kabul görmüş standartlar doğrultusunda proje safhasından başlayıp, imalat ve işletmeye alınmasına kadar tüm Endüstriyel Tesisat proje ve taahhüt hizmetleri vermektedir.


Jet Cap Bacalar

  Jet Cap olarak adlandırılan baca veya egzost şapkaları, baca ağzından ve/veya havalandırma düzeneklerinde açığa çıkan atık gazlarını çevre yönetmeliklerine uygun olarak düşey (dikey) eksende atmosfere hızlı ve basınçlı bir şekilde atılmasını sağlayan bir baca-havalandırma-egzost ekipmanıdır.


Isıtma Sistemleri

  Geniş ve yüksek tavanlı mahalleri klasik sistemlerle ısıtmak (kazan, kombi, hava apareyi vb.) gerek ilk yatırım maliyeti, gerekse işletme ve enerji maliyetleri açısından büyük güçlükler arz etmektedir. Montaj süresi, işletme kolaylığı ve verimlilik açısından da çeşitli dezavantajlar barındıran klasik sistemler, günümüz ihtiyaçlarını tam olarak karşılayamamaktadır.

  Bu noktada modern endüstriyel ısıtma yöntemleri devreye girmektedir.


Endüstriyel Filtreleme - Sulu Baca

  Duman gazı yıkama ve filtreleme sistemleri, özellikle kömür veya fuel oil gibi yüksek kükürt oranlı yakıtlar kullanan kazanların, bacaya verilen duman gazları içerisinde bulunabilecek kül, kurum, vb. partiküller ile çevre sağlığına zararlı kükürt dioksidin tutulması ve ayrılmasını sağlamak amacıyla kullanılırlar.


Elektrofüzyon Kaynak

  Elektrofüzyon kaynak yönteminin prensibi, Elektrofüzyon Kaynak Makinesi ile birbirine birleştirilecek olan parçalardan soketli olanın içinde yer alan bakır tellere elektrik vererek ısıtmak suretiyle her iki parçanın dış kısmından belli bir kısmını eriterek birbirine füzyon yapmaktır. Pe100 borularda Elektrofüzyon kaynak metodu ile 20 mm ‘den 1200 mm çapa kadar olan borular kaynatılabilir. Elektrofüzyon kaynak metodu DVS 2207 standardına uygun olarak yapılmaktadır.


Paslanmaz Tesisat

  Özellikle endüstriyel alanlar başta olmak üzere, sıvı ya da gaz akışkanların sistemli bir şekilde döşenmiş borular aracılığıyla bir yerden başka bir yere taşınması için düzenlenmiş paslanmaz boru hatlarıdır. Taşınan ürünün cinsine, akış düzenine, basıncına ve ısı derecesi gibi değerlere göre uygun paslanmaz dikişli veya çekme boru ve fittings ürünlerin seçimi yapılarak paslanmaz boru tesisatı oluşturulur.
HABASİT KAYIŞ / TUZLA
CHEN GÜNEŞ PANELİ / TUZLA
OBAL ALUMİNYUM / EREĞLİ
GENÇ RONDELA TUZLA / İST.
ADÖKSAN TUZLA / İSTANBUL
BURJ AL HUSSEIN GARAJ IRAK
KALE KİMYA 1.OSB / DÜZCE
LCW DORÜS OSB / DÜZCE
TEKNOROT 1.OSB / DÜZCE
 
COPYRIGHT © 2015 CENGIZ MEKANIK
tel : 0532 550 5454
mail : teklif@cengizmekanik.com.tr
İstanbul - Düzce
İçeriğe dön | Ana menüye dön