Havalandırma Proje İmalat ve Bakım - Cengiz Mekanik

İçeriğe git

Ana menü:

FAALİYETLERİMİZ
DAVLUMBAZ SÖNDÜRME EN UYGUN FİYATI BİZDEN ALIN


MONTAJ
Soğutma Havalandırma Sistemleri Malzemeli yada Malzemesiz Montaj.


BAKIM ONARIM
Soğutma Havalandırma Sistemleri Bakım Onarım Test ve Uygunluk Raporları.


PROJE
Soğutma Havalandırma Projeleri Keşif Metraj Ataşman ve Hakediş Hazırlama.


Spiro Kanal

  Havalandırma kanalları galvaniz, paslanmaz veya alüminyum levha ve yüksek mukavemetli, sızdırmaz özellikli flanş ve köşe parçaları ile imal edilmektedir. Spiro (yuvarlak) kanallar estetik görünüme sahiptir.

  Estetik tasarımları ve gizli sızdırmazlık bantları açıkta döşenmiş kanal sistemleri için uygundur.


Isı Pompası

  Otellerde ısıtma, soğutma ve sıcak su amaçlı yüzde 80'e kadar enerji tasarrufu sağlanabilirken, konutlarda yakıt cinsine göre, yüzde 40 ila 60'a kadar enerji tasarrufu sağlanabiliyor. Fabrikalarda ise imalat operasyon çıktılarına göre, yüzde 60 - 80 arasında enerji tasarrufu sağlanabiliyor. AVM'lerde, kamu binalarında, okullarda, ofislerde, seralarda ve kümeslerde ise yüzde 70'e kadar enerji tasarrufu sağlanabiliyor.


Isı Geri Kazanım (HRV) Cihazı

  Isı geri kazanım üniteleri, ortamdan dışarı atılan havadaki enerjiyi ortama verilen taze havaya ekleme prensibi ile çalışırlar.  Isı geri kazanım ünitesi kullanılan bir mekanda havalandırma amacıyla, yazın ortamdaki soğutulmuş hava dışarı atılırken içeri alınacak taze hava soğutulur. Kışın ise ortamdaki sıcak hava dışarı atılırken içeri alınacak taze hava ısıtılır.

  Havadan havaya %70' e varan enerji tasarrufu sağlanır. Bu işlemleri yaparken HRV üniteleri herhangi bir enerji kaynağı kullanmazlar.


Sulu Baca Filtresi

  Sulu baca filtresi kara fırınlarda uygulanan bir sistemdir. Filtre bacanın çıkış agzına takılır. Sulu kurum filtresi temiz su verilerek bacadan uçacak kurumu ve isi haznesinde toplar ve pis su gideri ile logara atılır. Bu sulu baca filtresi yada sulu sistem baca filtresi tek başına kullanıldığı gibi bir su tankı ve devirdaim motoru aracılığı ile su kaybını önleyebilecek şekilde de kullanılır.

  Sulu kurum filtre sistemi sadece kurumu yok etmek amaçlıdır. Bu sistem fırın ve katı yakıtlı kalorifer kazan bacalarında kullanılır.


Rooftop

  Rooftop, dış ünite ve iç ünitenin bir arada toplanmış halidir. Kullanılacak mekanın konumuna ve büyüklüğüne göre de rooftop modelleri mevcuttur. Hava soğutmalı ve su soğutmalı rooftop sistemleri mevcuttur.

  Çalışma sistemi, içerdeki havayı dönüştürebileceği gibi bulunduğu ortamdaki havadan da yararlanarak belirlenmiş yerlere taze hava verir ve mekânın içindeki havayı temizler.


Difüzör

  Havalandırma ve klima tesisatlarında işin en önemli kısmı, hava kanalları tarafından mahal’e ulaştırılan işlenmiş havanın en uygun şekilde üflenmesi ve mahaldeki istenmeyen kirlenmiş havanın çevreye kötü etkiler bırakmadan uzaklaştırılmasıdır.

  Menfezler, mahale hava giriş ve çıkışını sağlayan ızgaralı kapak biçimindeki açıklıklar olarak tarife edilirken, difüzörler, besleme havasını farklı yönlerde ve düzlemlerde dağıtan hava çıkış elemanlarıdır.


Jet Fan

  Geleneksel havalandırma sistemlerinde tüm hava fan ve kanallar vasıtasıyla çekilir. Bu hem sağlanan temiz hava hem de tahliye edilen kullanılmış hava için geçerlidir. Basıncın düşmesinin önlenmesi amacına yönelik olarak havanın akış hızı mümkün olduğunca düşük tutulur.

 Jet havalandırma sisteminde ise farklı bir yaklaşım kullanılmaktadır. Bu sistemde küçük bir miktar hava bir fan içine emilir ve sonrasında da yüksek hızda atılır.


Klima Santrali

 Klima Santrali atmosferden alınan taze havanın çeşitli koşullandırmalardan sonra mahale gönderilmesini sağlayan cihazdır.

  Egzost havası dış havaya göre konfor seviyesine yakın olduğu durumlarda egzost havası taze havaya karıştırılır. Dış hava 39°C ortama üflediğimiz hava 24°C egzost havası 27°C bu durumda dışarıdan alınan havanın 24°C ye indirilmesi için daha fazla soğutma yapmak gerekir bunun için dış havayı minimum seviyede tutarak egzost havasını taze havaya karıştırmak gerekir.
 
COPYRIGHT © 2015 CENGIZ MEKANIK
tel : 0532 550 5454
mail : teklif@cengizmekanik.com.tr
İstanbul - Düzce
İçeriğe dön | Ana menüye dön