Endüstriyel Tesisat Şirketi - Cengiz Mekanik

Mekanik Tesisat Proje ve Taahhüt
A plus Engineering
Mekanik Tesisat Proje ve Taahhüt
A plus Engineering
İçeriğe git
Endüstriyel Tesisatlar
Enjeksiyon Soğutma Sistemleri
Sanayide Süreklilik ve Performans
Paslanmaz Tesisatlar
304, 316 kalite paslanmaz boru tesisatları, korozyona karşı dayanıklı, yüksek ısıda genleşmez, oksiyen bariyerli, bakteri üretmez ve dış etkenlere daha da dayanıklıdır. Projelendirme, ceketli boru imalatları, basınçlı yada atmosfere açık paslanmaz tanklar, kimyasal yıkama.
Yangın Tesisatı
Betonarme yada modüler büyük tonajlı su depoları, yüksek kapasiteli yangın pompaları, yerüstü çelik yeraltı HDPE borulama, sulu (springer, yangın dolapları ve hidrant) söndürme, gazlı (FM200, CO2 ve NAFS3) söndürme, köpüklü (AR, AFFF ve FFFP) söndürme proje dahil taahhüt.
Enjeksiyon Soğutma
Kalıbın çalışması sırasında erimiş plastiğin sıcaklığı kalıbı ısınmaya başlar, buda kalıbın çalışma performansını, çevrim süresini ve parça kalitesini etkiler. Kaliteli ve seri üretim için kalıbın sürekli sabit sıcaklıkta kalabilmesi için soğutma kanalları ile kalıbın soğutulması gerekmektedir.
Buhar Jeneratörü
dh<dhh
Buhar Jeneratörleri prensip olarak buharı depo etmeden üretip sisteme gönderen, çok düşük su hacimleri ile çalışan ünitelerdir. Su borulu tipler, bir su serpantinine basılan suyun serpantin çevresince ısıtılıp buhar fazına geçirilmesi esasına dayalı çalışır.
Doğalgaz Tesisatları
Sanayide kullanılan doğalgaz çeşidine endüstriyel doğalgaz denir. Endüstriyel doğalgaz tesisatı sanayi içerisinde kullanılan makina yada kazanlar için yapılmaktadır. Bu tarz endüstriyel tesislerin doğalgaza dönüşümü, yerel yetki belgeli firmalar tarafından gerçekletirilebilir.
Isıtma Tesisatı
Endüstriyel ısıtmada, seramik ve boru tipi radyant ısıtıcılar, sıcak hava apareyleri ve elektrikli infrared ısıtıcılar gibi sistemler kullanılmaktadır. Bu sistemler, genellikle açık alan, cafe ve restoran, cami ve fabrika ısıtma yöntemlerinde yaygın olarak tercih edilmektedir.
Soğutma Grupları
Soğutma sistemleri (chiller), ısıyı bir kaynaktan başka kaynağa transfer eden, enjeksiyon soğutma sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan gazın kondanserde soğutulması prensibi ile çalışır.
Soğutma Kulesi
Fabrikalarda chillerlerin soğutma kapasitesinin üzerinde olan tüm sıcaklıklarda su soğutma kuleleri yaygın olarak kullanılmaktadır. 20 derece ve üzeri sıcaklıklardaki sıvıların soğutulmasında yüksek oranda kapalı yada açık çevrim su soğutma kuleleri kullanılmaktadır.
Havalandırma
Ortam havasının insan sağlığını tehdit etmeyecek bir noktaya getirilmesi, bir ihtiyaç olmasının yanı sıra üretimde verimin de artmasına fayda sağlar. Havalandırma sistemleri yetkili mühendisler tafından projelendirilmeli ve montajında kaliteden ödün verilmemelidir.
Teknik Eğitim
Müellifliğini yaptığımız yada tarafımızdan tesis edilmiş sistemlerin devreye alınmasına müteakip, işletmede ilgili kişilere uzman personelimiz tarafından eğitim verilmesi.
Teknik Danışmanlık
Sanayi tesislerinde, endüstriyel tesisat ve sistemlerinde en doğru, en ekonomik, en modern, en kullanışlı ve güvenilir işlerin ortaya çıkması amaçlı teknik danışmanlık.
Teknik Personel
Kısa yada uzun süreli sözleşmeli teknik personel, konusunda uzman formen/usta, kiralama yöntemi ile işletmelere personel tedariği.
Kimyasal Havuz Ekzost
Eloksal yada benzeri kimyasal havuzların tesis içinde yada dışında çevreye vereceği zararların en aza indirilmesi amacıyla sisteme özel davlumbaz, deplase kanalları, filtre, fan ve bacanın projelendirlmesi, imalatlarının yapılması akabinde gerekli testler sonrası uygunluk raporu teslimi.
Toz Toplama
Çalışma gerçekleştirilen yerde toz, duman, metal buharı, buğu ve gaz şeklinde çeşitli hava kirleticileri oluşur. Bu kirleticilerin havadan tamamen emilmesi mümkün olmasa da insan sağlığını kötü etki göstermeyecek seviyelere çekilebilir. Bunun için toz toplama sistemleri kullanılır.
Arıtma
İşletmenin ihtiyaçlarına göre klor dozajlama, UV fltreleme, ultrafiltrasyon, deiyonizasyon, aktif karbon filtrasyon, kum filtrasyon, deniz suyu arıtma, kuyu suyu arıtma, ters osmoz gibi seçenekler sunulabilir. Montaj ve devreye alma sonrası bu sistemlerin tüm eğitimleri verilmektedir.
Pnömatik Tesisatlar
Sıkıştırılmış hava ile çalışan mekanik sistemlere pnömatik sistemler denilmektedir. Pnömatik için kullanılacak olan hava, kompresör aracılığı ile elde edilir ve hava tankları içerisinde depolanır. Pnömatik sistemler teknolojik ürünlerdir, verimliliği enüst düzeye çıkartmaktadır.
Hidrolik Sistemler
Hidrolik sistemlerin kalbi hidrolik pompalardır. Yağ deposunda statik haldeki yağı, sisteme belli bir hacim ve debide basan elemanlardır. Vakum yaparak depodaki yağı emen pompa, akışkanı sisteme basar. Elektrik motorundan tahrik alırlar ve bir çok tipi bulunur.
Taşıma ve Kurulum
Mevcut tesisin bir kısmının yada tamamının sökülmesi, başka bir yere taşınması, sökülen veya yeni alınmış cihazlar ile birlikte tesisatlarının bir sonraki tesise montajı, akabinde devreye alınmasında uzman kadromuzla hizmet vermekteyiz.
Adöksan Döküm / İst. Deri OSB
Yangın Tesisatı Proje
Delicat Gıda / Tuzla OSB
Yangın Tesisatı Revizyonları
Genç Rondela / Tuzla
Yangın Tesisatı Periyodik Kontrol
Anka Raf / Kartal
Yangın Tesisatı Proje ve Uygulama
Kale Kimya / Düzce OSB
Paslanmaz Boru Hatları Uygulama
Kale Kimya / Tuzla
Paslanmaz Sevk Hattı
Standard Profil / Düzce
Kızgın Kazan Yenileme
LCW Depo / Dorüs OSB Düzce
Isıtma Tesisatı Proje ve Uygulama
LCW Kıraç Depo / Esenyurt
Yangın Tesisatı Proje
Obal Alüminyum / Ereğli OSB
Endüstriyel Doğalgaz ve Havalandırma
Elif Ambalaj / İkitelli
Yangın Tesisatı Proje
Habasit Kayış / Birlik OSB Tuzla
Yangın Tesisatı Proje ve Uygulama
Teknorot / Düzce OSB
Havalandırma Proje
Sirius Kozmetik / Gebkim OSB
Yangın Tesisatı Proje ve Uygulama
Jebel Cement / Türkmenistan
Mekanik Tesisat Kontrol
Lebab Cement / Türkmenistan
Mekanik Tesisat Kontrol
Chen Solar / İst. Deri OSB
Havalandırma Proje ve Uygulama
Sağlık Lojistik / Tuzla
Yangın Tesisatı Bakım Onarım
Burj Al Hussein Garage / Irak
Mekanik Tesisat Proje ve Uygulama
Copyright 2020 © CENGİZ WEB DESIGN
Cengiz Mekanik San. ve Tic. Ltd. Şti. Yeşilköy mah. Atatürk cad. 12/1 Bakırköy / İstanbul
İçeriğe dön